Vesnice roku 2002 v Libereckém kraji

Tato rubrika slouží pro snadný a rychlý písemný kontakt občanů s Obecním úřadem Karlovice formou veřejné diskuse.
Vyjádřete Vaše názory, nápady a připomínky k dění v obci. Na Vaše příspěvky se budeme snažit co nejrychleji odpovídat. Konstruktivní příspěvky se mohou stát předmětem jednání zastupitelstva obce. 
Nevhodné příspěvky s vulgárními výrazy budou vymazány!

Formulář pro vložení příspěvku

28 reakcí na Návštěvní kniha

 • Dobrý den, Koupím Simsona S51 Enduro/Elektronik. S Tecnickým průkazem, rád bych si ho vyšperkoval a dále používal. Nabídněte. Děkuji

 • Vážený pane starosto, prosím o potvrzení, že vodné a stočné nyní máme hradit na jiný účet, než bylo zvykem. Do poštovní schránky nám přišly faktury za vodné a stočné, a je v nich uvedeno číslo účtu 123-2433000267/0100. Dále prosím o potvrzení, že odpady stále máme hradit na účet 6626581/0100. Děkuji a přeji příjemný den.

  Martin Pokorný

 • Vážený pane starosto, dnes t.j. 27/5/2020 jsem podal ohlášení demolice zahradní kolny. Omlouvám se za malou chybu a prosím o opravu. V textu má být půdorysný rozměr 4,0 x 2,5 m (tj. 10,0 m čtverečních, limit tehdy pro DS nevyžadující rozhodnutí o přípustnosti stavby). Děkuji, Josef Pozdníček, Sedmihorky čp.77

 • Se zájmem jsme si přečetli na webových stránkách „Turnovska v akci“ článek o ligovém bowlingu v Sedmihorkách.
  Před lety jsme s nadšením přijali zprávu, že se díky novým nájemcům v podobě manželů Bajerových a panu Petru Špačkovi, restaurace-bowling Sedmihorky opět probouzí k životu.
  Vše fungovalo na výbornou, dráhy byly využívány téměř na 100% a začal se zde skutečně hrát i amatérský ligový bowling. Panovala zde perfektní atmosféra a nadšení hráči začali hojně využívat i možnost zahrát si a vzájemně zasoupeřit na pravidelných nedělních turnajích pořádaných díky ochotě manželů Bajerových poskytnout na nedělní odpoledne prostor a díky ochotě pana Petra Špačka, který vše ve volném čase zorganizoval a odborně zaštiťoval.
  Zatím, co panu Špačkovi jeho neutuchající láska k bowlingu a ochota věnovat mu spoustu volného času vydržela, nedá se totéž říct o manželích Bajerových.
  Tatam se vytratila přátelská atmosféra, která na vás dýchla hned u vstupu, pryč je zájem o perfektní technický stav zařízení, zájem o návštěvníka jako takový.
  Stále častěji se setkáváme s technickými problémy fungování drah, neochotnou obsluhou a zamračenou paní vedoucí.
  Nelze se tedy divit, že se pomalu, ale jistě, dostává do povědomí návštěvníků Českého ráje a zájemců o hru fakt, že v tomto zařízení o vaši návštěvu příliš nestojí. A jak už to bývá, s klesajícím počtem návštěvníků klesá i příjem finančních prostředků, které by bylo možné investovat zpět do chodu zařízení.
  Několikrát jsme se snažili upozornit manžele Bajerovi na zhoršující se stav, tak jak ho vnímáme my – hráči – leč marně.
  Snad alespoň tento článek přiměje nejen nájemce bowlingové restaurace, ale i jeho majitele v podobě Obce Karlovice k zamyšlení, jak opět vrátit do tohoto zařízení hráčské nadšení a skvělou atmosféru.

  Věříme, že ještě není pozdě a my – amatérští hráči bowlingu – si opět s úsměvy na tvářích budeme říkat TAK AŤ TO PADÁ.

  hráči ABL ze Sedmihorek

  • Milí hráči ABL, Váš článek mě opravdu zaskočil. Je mi líto a nikdy bych nevěřil, že řešení problémů bude muset probíhat zde, na stránkách naší obce. Nebojím se promluvit za celu naši restauraci, když řeknu, že se vždy snažíme našim zákazníkům vyjít vstříc a poskytnout kvalitní služby, třebaže i přes technické problémy ohledně fungování bowlingových drah.
   Vaši objektivní kritiku samozřejmě beru na vědomí a pokusíme se Vám vyhovět, jak jen je v našich silách.
   A přeji si, abychom společně opět vytvořili příjemnou a přátelskou atmosféru.
   ,,TAK AŤ TO PADÁ!“ Petr a Romana Bajerovi

 • Dobrý den,
  měla bych dotaz. Kdy konečně se přestane šířit zápach hnoje z polí? Při těchto vedrech,kdy se nechá větrat večer,tak musíme všechna okna zavřít. V bytě je pak nedýchatelno. Jsem si vědoma,že pole je potřeba hnojit,ale nemůže se přeci zápach linout celý týden obcí. Děkuji za pochopení.

  • Ondřej Havrda

   Dobrý den,
   na Váš dotaz se velmi těžko odpovídá. Rozhodně celé situaci pomůže, pokud o víkendu zaprší, tak jak slibují meteorologové. Jak správně uvádíte, pole je třeba hnojit, stejně tak jako je třeba pole obdělávat. Věc byla konzultována s majoritním zemědělským hospodářem v naší oblasti. I v jeho zájmu je, aby eliminoval negativní dopad hnojení, ale je svázán celou řadou administrativních a agrotechnických podmínek, které je nucen dodržovat. Vzhledem k letošnímu extrémnímu počasí je situace o to komplikovanější. Jak bylo zmíněno v úvodu, situaci pomůže vyřešit víkendový déšť. Ondřej Havrda – starosta

 • Ondřej Havrda

  Dobrý den,
  dovolte mi krátkou reakci starosty na výše uvedený nešvar. Z vlastní zkušenosti, jsem několikrát žádal především seniory, aby využívali značených přechodů. Chápu, že od určitého období je každý krok přítěží, přesto i já znovu apeluji na dodržování bezpečnostních předpisů na silnici. Nastavení přechodů neovlivním, jedná se o výsostně odborný problém. Pevně věřím, že po dostavbě propustku Hurtík se situace zklidní. Ondřej Havrda – starosta

 • Dobrý den,
  můj komentář se týká starších občanů a využívání snad všech přechodů pro chodce v obci Radvánovice (přechod silnice Jičín/Turnov, u Marušky, u Lesácké, u Karásků), je opravdu nutné si cestu zkracovat mimo přechody a vždy přímo středem křižovatky? Pro pár ušetřených kroků riskovat nehodu a zdraví? Mladší obyvatelé rychlou reakcí nehodě zabrání, ale důchodce tak atletický nebude. Zatím žádná nehoda nebyla, ale tak je to vždy “…až se něco někomu stane”. Poslední zkušenost jsem měl minulý týden, kdy 3 odbočující auta brzdila a čekala na pomalý průvod uprostřed křižovatky. Opravdu absolutní přednost chodců mimo přechod není a dokud se nestane “smrťák” tak to asi nikdo chápat nebude. Nejde po PDS rozeslat leták nebo tak něco? Nevím jak jinak straší občany donutit jít ty tři metry vedle na přechod….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *