Vesnice roku 2002 v Libereckém kraji

Nedělní jednodenní zájezd „za humna“

se uskuteční v neděli dne 8. října 2023. Pojedeme autobusem a první zastávkou za Jičínem bude Konecchlumí, kde si v dopoledních hodinách prohlédneme kostel s jedinečnou křížovou cestou malíře Vladimíra Komárka. Dále budeme pokračovat do Hořic – města kamenné krásy a sladkých trubiček. Zde navštívíme Masarykovu věž samostatnosti, městský park Smetanovy sady s plastikami. Na svazích vrchu Gotthard projdeme sochařský park s moderními plastikami a prohlédneme si Nový hřbitov s krásnou hřbitovní bránou. Starý i Nový hřbitov je znám řadou uměleckých plastik a unikátními náhrobky kameníků a sochařů. Výlet zakončíme v bývalém pivovaru Hořice opožděným obědem či brzkou večeří. Cena zájezdu je 300,- Kč za osobu. Přihlášky jsou přijímány na OÚ Karlovice v úřední dny (pondělí, středa).

Odjezdy z jednotlivých zastávek:

Turnov, terminál        7.00 hodin         Turnov, masna            7.05 hodin

Sedmihorky , u cukrárny   7.10 hod.  Pak zastávky – Karlovice, Svatoňovice, Svatoňovice – Posvátnice, Roudný, Radvánovice u DPS  zde odjezd v 7,30 hodin. Přibrzdíme, kde bude třeba !!

Již v této době je dojednávám zájezd na rok 2024 za hranice naší země. Pojedeme do Itálie, kdy zájezd s CK Hoška Tour má název „Okolí jezera Lago di Garda“. Zájezd se uskuteční v termínu  :  9. – 15. července 2024. Je jednáno o odjezdu v ranních hodinách, abychom jeli přes den (zpáteční cesta bude přes noc), ubytování v hotelu na hlavním náměstí přímo na břehu jezera, pobyt bude s polopenzí.

 

Na všechny se dne 8.10.2023 těší Líba Marhanová, Vlasta Špačková