Vesnice roku 2002 v Libereckém kraji

Tato rubrika slouží pro snadný a rychlý písemný kontakt občanů s Obecním úřadem Karlovice formou veřejné diskuse.
Vyjádřete Vaše názory, nápady a připomínky k dění v obci. Na Vaše příspěvky se budeme snažit co nejrychleji odpovídat. Konstruktivní příspěvky se mohou stát předmětem jednání zastupitelstva obce. 
Nevhodné příspěvky s vulgárními výrazy budou vymazány!

Formulář pro vložení příspěvku

23 reakcí na Návštěvní kniha

 • Dobrý den,
  měla bych dotaz. Kdy konečně se přestane šířit zápach hnoje z polí? Při těchto vedrech,kdy se nechá větrat večer,tak musíme všechna okna zavřít. V bytě je pak nedýchatelno. Jsem si vědoma,že pole je potřeba hnojit,ale nemůže se přeci zápach linout celý týden obcí. Děkuji za pochopení.

  • Ondřej Havrda

   Dobrý den,
   na Váš dotaz se velmi těžko odpovídá. Rozhodně celé situaci pomůže, pokud o víkendu zaprší, tak jak slibují meteorologové. Jak správně uvádíte, pole je třeba hnojit, stejně tak jako je třeba pole obdělávat. Věc byla konzultována s majoritním zemědělským hospodářem v naší oblasti. I v jeho zájmu je, aby eliminoval negativní dopad hnojení, ale je svázán celou řadou administrativních a agrotechnických podmínek, které je nucen dodržovat. Vzhledem k letošnímu extrémnímu počasí je situace o to komplikovanější. Jak bylo zmíněno v úvodu, situaci pomůže vyřešit víkendový déšť. Ondřej Havrda – starosta

 • Ondřej Havrda

  Dobrý den,
  dovolte mi krátkou reakci starosty na výše uvedený nešvar. Z vlastní zkušenosti, jsem několikrát žádal především seniory, aby využívali značených přechodů. Chápu, že od určitého období je každý krok přítěží, přesto i já znovu apeluji na dodržování bezpečnostních předpisů na silnici. Nastavení přechodů neovlivním, jedná se o výsostně odborný problém. Pevně věřím, že po dostavbě propustku Hurtík se situace zklidní. Ondřej Havrda – starosta

 • Dobrý den,
  můj komentář se týká starších občanů a využívání snad všech přechodů pro chodce v obci Radvánovice (přechod silnice Jičín/Turnov, u Marušky, u Lesácké, u Karásků), je opravdu nutné si cestu zkracovat mimo přechody a vždy přímo středem křižovatky? Pro pár ušetřených kroků riskovat nehodu a zdraví? Mladší obyvatelé rychlou reakcí nehodě zabrání, ale důchodce tak atletický nebude. Zatím žádná nehoda nebyla, ale tak je to vždy “…až se něco někomu stane”. Poslední zkušenost jsem měl minulý týden, kdy 3 odbočující auta brzdila a čekala na pomalý průvod uprostřed křižovatky. Opravdu absolutní přednost chodců mimo přechod není a dokud se nestane “smrťák” tak to asi nikdo chápat nebude. Nejde po PDS rozeslat leták nebo tak něco? Nevím jak jinak straší občany donutit jít ty tři metry vedle na přechod….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *