Vesnice roku 2002 v Libereckém kraji

Tato rubrika slouží pro snadný a rychlý písemný kontakt občanů s Obecním úřadem Karlovice formou veřejné diskuse.
Vyjádřete Vaše názory, nápady a připomínky k dění v obci. Na Vaše příspěvky se budeme snažit co nejrychleji odpovídat. Konstruktivní příspěvky se mohou stát předmětem jednání zastupitelstva obce. 
Nevhodné příspěvky s vulgárními výrazy budou vymazány!

Formulář pro vložení příspěvku

28 reakcí na Návštěvní kniha

 • Dobrý den pane starosto. Po nějaké době jsem projížděl obcí a upoutal mě nepořádek kolem místa, kde se letos konaly “Čarodějnice”. To se Vaši dobrovolní hasiči tak na oslavě opili, že i 15 dní po se na místě konání válejí kelímky z umělé hmoty, pořád dohořívá oheň, kde hoří nějaký molitan a popeliště je skoro po celé louce? Nebo jste dobrovolné hasiče po 1. květnu zrušil? Jste snad jejich vrchní velitel, nebo ne? Za občany obce, kteří bydlí ve směru větru od spáleniště děkuji za nápravu. Jo, a na můj poslední dotaz jsem také nedostal odpověď.

  • Ondřej Havrda

   Dobrý den, děkuji za Váš anonymní dotaz. Velmi oceňuji zájem občanů o věci veřejné. K letošním “Čarodějnicím” lze poznamenat následující, členům SDH lze jenom poděkovat, že se akce konala, neboť poté co polovinu noci zajišťovali žhářem zapálený oheň a následující den zařizovali nové ohniště tak, aby mohly “Čarodějnice” proběhnout. Následně ještě celý večer poskytovali komfortní zázemí pro všechny, kteří se přišli pobavit při tradiční zábavě.

   Proto by jistě uvítali, pokud by kolemjdoucí občané nevyhazovali další odpad do dohořívajícího ohniště, aby toto mohlo být dohašeno a odvezeno. Uklizeno, tak jako každoročně, bude i prostranství u hasičárny, ale i zde mohu pouze apelovat na občany, aby si svoje odpadky odnášeli domů a nevyhazovali je po naší obci.
   Jsem rád, že jste si vážený anonyme všiml odpadků a nahlásil je, ale kolik energie by stálo vzít igelitovou tašku a nějaký odpadek sebrat stejně tak, jak to dělá celá řada občanů v obci a nevyžadují za to ani pochvalu nebo dokonce odměnu.

   Co se týká organizační struktury SDH, nemáte pravdu, nejsem vrchní velitel SDH. Vrchním velitelem SDH je pan Petr Šafář ml., starostou SDH je ing. Václav Švejda. Moje osoba Ondřeje Havrdy je pouze řadovým členem sboru, proto jsem ani po 1. květnu sbor nemohl zrušit.

   Obec jako taková zajišťuje činnost zásahové jednotky, a ta jde mimo strukturu SDH.

   Odpověď na Váš minulý dotaz byl uveřejněn v informačním letáku, který obdržela každá domácnost do své schránky, přesto se omlouvám a tuto překopíruji i k Vašemu minulému dotazu.

   S pozdravem Ondřej Havrda

 • Dobrý den. Protože se blíží datum 24. dubna, kdy se v naší obci vždy konala Svatojiřská pouť, ptám se, jak to s poutí vypadá letos. Prosím i o sdělení, kde a kdy se bude konat. Na parkovišti v Radvánovicích se zatím nic neděje.Předem děkuji. Jiřík

  • Ondřej Havrda

   Pouť sv. Jiří v Přáslavicích se v letošním roce neuskutečnila. Důvodem byla plánovaná rekonstrukce propustku Hurtík na silnici I/35 v Radvánovicích. Dopředu nebylo možno předvídat komplikace se stavbou spojené ( zábor parkoviště, dopravní kolaps, atd. ) a proto v rámce zajištění bezpečí všech účastníků nebyla pouť realizována. Příští rok bude snad již vše bez komplikací a kolotoče s houpačkami se k nám na sv. Jiří vrátí.

   • Dobrý den, osobně si myslím že naší Radvánovické pouti odzvonilo, poslední roky to vypadlo spíše jak sraz smutných stánkařů bez návštěvníků. Pro hospodu také spíše prodělek (zablokované parkoviště celý týden, otevřít navíc v neděli pro pár piv), obec platila veškeré energie – za kolotoče staršího data než celý pečovatelský dům, děti se pomalu báli na to vstoupit… nevim, asi nemá cenu ani do budoucna plánovat takovou “parodii” poutě. Nebo sehnat lepší “spolek” a pozvat modernější atrakce, ale po přepočtu náklady/výnosy pak ani další rok zas nepřijedou, pouť v takovém malém měřítku je špíše prodělek pro všechny zúčastněné strany.

 • Balená voda SEDMIHORKA!!! Kofola nám nedělá dobrou reklamu!!! Dnes na http://www.stream.cz v pořadu A dost! byl test balených neperlivých vod a jejich balená voda Sedmihorka zcela propadla. Obsahuje pesticidy, bakterie a další škodlivé látky, je snad nejhorší z asi 35 vod!?!?!. Jestli to není na žalobu za poškozování dobrého jména!?

 • Dobrý den, rád bych upozornil na stále se zvětšující výtluk uprostřed křižovatky silnic I/35 a III/2828. Díra se vytvořila kolem uzávěru hydrantu, tak že jsou v ohrožení jak vozidla, tak samotný hydrant. Půl pytle Canaderu by to spravilo. Je to sice komunikace krajská, ale hydrant je náš.
  Dále upozorňuji na již delší dobu nesvítící veřejné osvětlení v Sedmihorkách proti čp. 62.

  • Ondřej Havrda

   Dobrý den,
   krátký komentář k výspravě výtluků. Již 11.9.2017 byl odeslán dopis na KSSLK ( Krajská správa silnic Libereckého kraje) s upozorněním na nejenom tento výtluk a potřebu jeho opravy. Plně chápu návrh “opravit svépomocí”, ale
   a) jakákoliv nehoda během oprav by znamenala velký problém, nemáme odpovídající zabezpečení jak pracovníka tak místa práce
   b) jakýkoliv další výtluk v místě, opět diskuze s KSSLK potažmo LK o nevhodnosti našeho zásahu, nedodržení technologického postupu na JEJICH majetku …
   c) jednou opravíme jeden výtluk, pak druhý, třetí a můžeme KSSLK opravovat všechny silnice, přestože peníze na opravu má LK od státu a ve svém rozpočtu
   d) ze zákona, pro jakoukoliv kontrolu, je neobhajitelné, aby obec investovala do majetku cizího subjektu.
   Věřím, že mnohým z Vás budou výše uvedené body připadat jako výmluvy proč to nejde, ale jsou to jednak požadavky zákona za jejichž dodržování jsem jako starosta odpovědný, tak moje vnitřní pravidla, kterými se chráním, abych během volebního období neskončil s trestním oznámení ( v lepším případě).
   Je pravda, že lidem z KSSLK trvalo měsíc, než na dopis zareagovali a výtluk opravili. Pevně věřím, že třeba při příštím upozornění budou rychlejší.

   Za informaci o nesvítícím veřejném osvětlení děkuji. Praxe je taková, že vyčkávám, až se oprav nashromáždí více ( alespoň tři ), aby se výjezd vozidla s plošinou vyplatil. Proto žádám všechny občany, aby mě o případných dalších nesvítících světlech informovali.

   Ondřej Havrda – starosta

 • Dobrý den, jsem velmi ráda za novou podobu obecního webu. Ten předchozí byl, jak po stránce programátorské, tak po stránce estetiky a designu, naprosto šíleným odpadem. Tento usnadní orientaci v základních informacích jak lidí místních, tak především turistů, kteří projeví o tuto lokalitu zájem a chtějí tu objevit nějaké zajímavé cíle k prozkoumání či se jen rychle dozvědět podstatné informace. Jen tak dál!

  • Dobrý den, za designovou stránku musím také pochválit, ale není růže bez trní a tak musím silně kritizovat rychlost načítání stránek, přechody mezi sekcemi jsou 3-4 vteřiny, to na dnešní dobu a programy je docela otravné. Ano předchozí verze byla zastaralá to není pochyb, ale načítání stránek bylo svižné, nový obsah zas nejsou tisíce stránek, tak se snad zlepší případně autor odstraní některé neduhy…

 • Dobrý den,dnes jsem navštívila lázně sedmihorka,bylo to pro nás s partnerem tak nepochopitelne,ze to muže někdo nechat dojít ,tak daleko .opustene ,smutné a přesto v lese teče tak vynikající pramen.Jako obec to musí byt pro Vás smutné.Doufam,ze se podaří tlačit na vlastníka.

  • Ondřej Havrda

   Dobrý den,
   obec je o žalostném stavu Lázní Sedmihorky informována. Neustále je vyvíjen tlak na vlastníka a řešení dané situace.
   Ondřej Havrda

 • Dobrý den,kdy bude na webu k dispozici zápis z květnového zasedání.Děkuji

  • Ondřej Havrda

   Dobrý den, zápis je zveřejněn. Dělší časová prodleva byla zpúsobena čerpáním dovolené.
   Přeji krásný den. Ondřej Havrda

 • Dobrý den, prosím o informaci, jak dlouho potrvá “nějaký čas”, po který budou v provozu oboje webové stránky obce, neboli, jak rychle je potřeba si ty nové osvojovat. Děkuji.

 • Prosím o info,kdy se budou konat u vás tzv,vánoční trhy,nenašla jsem to na vašich stránkách,moc děkuji

  • Ondřej Havrda

   Dobrý den, tradiční vánoční trhy proběhnou tuto sobotu 12.11.2016 od 10-17 hodi. v KD Přáslavice. Všichni jsou srdečně zváni.

 • Prosím o sdělení o současném stavu Lázní Sedmihorky. Při nedávné návštěvě jsme byli šokováni v jakém stavu se nacházejí. Mimochodem celý autobusový zájezd ( až z Brna) zůstal bez občerstvení ( nejenom oni) z důvodu zavření a celý areál byl opuštěný a působil devastujícím dojmem. Děkuji za odpověď.

  • Ondřej Havrda

   Dobrý den pane Tichý, Lázně Sedmihorky nejsou v majetku obce Karlovice. Vlastníkem je zahraniční investor, který, dle nám dostupných informací, má snahu uvést lázně do provozu. Bohužel tato snaha není zatím příliš vidět. Obec jednala se správcem objektů a vždy apelovala na zlepšení situace. Nic víc nemůžeme v mantinelech zákona činit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *